Lampy do łazienki – na co zwrócić uwagę?

Lampa to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Nie tylko jest źródłem światła, lecz także może decydować o stylu pomieszczenia. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając lampy łazienkowe?

Wiele osób, przeglądając w sklepie rozmaite elementy oświetlenia, w pierwszym kroku skupia swoją uwagę na wyglądzie zewnętrznym lampy. Oczywiście, jest to istotny aspekt, ponieważ lampa powinna pasować do pomieszczenia. Jednak, oprócz wyglądu opraw, warto upewnić się, czy wybrana lampa jest odporna na wilgoć. Niestety nie sposób jej uniknąć w łazience więc produkt powinien być przygotowany na kąpielowe warunki. Szczególną uwagę należy zwrócić na stopień IP, który określa ochronę oprawy. Dla elementów składających się na elementy wyposażenia łazienki jego wartość powinna być bliska 44. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkt cechuje się odpornością na wilgoć i nie są mu straszne krople wody padające z umywalki czy prysznica.

Co jeszcze jest istotne przy wyborze lampy do łazienki? Warto zastanowić się, czy pomieszczenie potrzebuje jedynie lampy głównej umieszczanej na suficie czy dodatkowego oświetlenia. W sytuacji, kiedy jedno źródło może dawać niewiele światła, słusznym wyborem będą kinkiety łazienkowe. Ze względów estetycznych dobrze, jeśli oba elementy będą wykonane w tej samej stylistyce.